swilliamson3 has logged 25 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Staten Island Summer

Staten Island Summer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chunky Shrapnel

Chunky Shrapnel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wizards

Wizards

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
8½

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry