• The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Slapface

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Curse of La Patasola

  • The House

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Whole Truth

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Red Notice

    ★★½

  • One Shot

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Night Teeth

    ★★★

  • Last Man Down

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★★★★

  • Ron's Gone Wrong

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • The Seed

    ★★★

  • Black as Night

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Zone 414

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★½

  • Superhost

    ★★

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Demonic

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Green Snake

  • Blood Red Sky

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The Medium

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½