Sort by

Scooter! has logged 18 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Animal House

Animal House

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oliver!

Oliver!

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry