• Turning Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Together

    ★★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

  • The White Tiger

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

  • Canvas

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • The Man Who Sold His Skin

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Worth

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Sun

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Mosul

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Anima

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse