Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
Edit this entry  
18
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
Edit this entry  
11
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Terrifier

Terrifier

2016
×
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★½
Edit this entry  
19
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Not Okay

Not Okay

2022
×
Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
½
Edit this entry  
31
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry