Syaoran has logged 54 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Once

Once

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
09
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★
Edit this entry