Syaoran has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looking for Alaska

Looking for Alaska

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Read prior review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry