Sort by

Syaoran has logged 240 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
16
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★½
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Burnt

Burnt

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
San Andreas

San Andreas

2015
×
Edit this entry  
08
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Nanny Diaries

The Nanny Diaries

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Date Night

Date Night

2010
×
★½
Edit this entry  
08
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★
Edit this entry  
07
Dating & New York

Dating & New York

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read prior review Edit this entry  
05
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry