sydney has logged 15 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry