Sort by

syd has logged 210 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Every Day

Every Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Class Rank

Class Rank

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Every Day

Every Day

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Gook

Gook

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry