• Crush

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Turning Red

  • Fresh

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Rescue

  • Muppets Haunted Mansion

  • Squid Game

  • Spencer

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • Jungle Cruise

  • The Worst Person in the World

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

  • Trolls World Tour

  • Onward

    ★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Seberg

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Chasing Happiness

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Leaving Neverland