• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Inu-oh

  • The Card Counter

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★★½

  • Memoria

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

  • Monster Hunter

  • Happiest Season

  • Mank

  • Love and Monsters

  • Coming Out

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Sonic the Hedgehog

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Whelm

  • Color Out of Space

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

  • Inhuman Kiss

  • Villains

  • Camp Wedding

  • Her Smell

  • The Nightingale

  • Europe Raiders

  • Dawson City: Frozen Time

  • Shin Godzilla

  • Forbidden: Undocumented and Queer in Rural America

  • Train to Busan

  • Blood on Méliès' Moon

    ★★★★★

  • Collective: Unconscious

  • Sky Ladder: The Art of Cai Guo-Qiang

  • The Lure

  • Krampus

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • Garm Wars: The Last Druid

    ★★★★★

  • Fatal Frame

    ★★★★★

  • Angry Video Game Nerd: The Movie

    ½

  • Godzilla

  • The Guest

  • Bilocation

  • Pacific Rim

  • Man of Steel

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • The Master

  • Eega

  • Moonrise Kingdom

  • Minecraft with Gadget

    ★★★★★

  • Jack and Jill

  • The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

  • You're Next

  • The Artist

  • Hobo with a Shotgun

  • 13 Assassins

  • Machete

  • Assault Girls

    ★★★★★

  • Black Dynamite

  • A Serious Man

  • Occult

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

  • Ip Man

  • Rab Ne Bana Di Jodi

  • Departures

  • Prodigal Sons

  • Twilight Syndrome: Deadly Theme Park