Sort by
  • Missing

    ★★★½

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Man on Earth

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Close

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★

  • Firestarter

    ½

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Happening

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★