Sort by

Sydnie has logged 96 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
16
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry