RSS feed for Martin
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
UFO

UFO

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Unthinkable

The Unthinkable

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zoe

Zoe

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
10
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Extinction

Extinction

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Gamera

Gamera

1965
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Anon

Anon

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Hibana: Spark

Hibana: Spark

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Sakura Guardian in the North

Sakura Guardian in the North

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry