RSS feed for Martin

Martin has logged 38 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Blade Runner 2022: Black Out

Blade Runner 2022: Black Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
CodeGirl

CodeGirl

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blame!

Blame!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Karate Kid, Part III

The Karate Kid, Part III

1989
×
★★
Edit this entry  
09
The Karate Kid, Part II

The Karate Kid, Part II

1986
×
★★½
Edit this entry  
08
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry