Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Old School

Old School

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
11
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Legend

Legend

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★½
Edit this entry  
23
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★
Edit this entry  
08
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Crush

Crush

2022
×
★★
Edit this entry  
05
The World, the Flesh and the Devil

The World, the Flesh and the Devil

1959
×
★★½
Edit this entry  
05
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
★★★★
Edit this entry  
05
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★
Edit this entry  
04
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★
Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★½
Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★½
Edit this entry  
09
Scream

Scream

2022
×
★★½
Edit this entry