• The Chair

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Thunder Force

  • WandaVision

    ★★★

  • The Four Temperaments

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Stateless

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Tell It to the Bees

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Nun

    ½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★

  • The Silent Child

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Red

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Truth

    ★★★½

  • Manifesto

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Annie

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Giver

    ★½

  • Slow Motion

    ★★★★

  • Frozen

    ★★½

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • Blue Jasmine

    ★★★★

  • Despicable Me 2

    ★★

  • The Conjuring

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • Judy Moody and the Not Bummer Summer

    ★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★

  • Mean Girls 2

    ½

  • Tangled

    ★★★★

  • Despicable Me

    ★★★

  • The Blind Side

    ★★★½

  • Astro Boy

    ★★

  • Julie & Julia

    ★★★

  • The Proposal

    ★★

  • Coraline

    ★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★½

  • Elizabeth: The Golden Age

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★½

  • In the Company of Actors

    ★★★★★

  • Lifted

    ★★★½

  • Notes on a Scandal

    ★★★

  • Babel

    ★★★

  • 9/11: The Twin Towers

    ★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★