• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★

  • Pitch Perfect

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★

  • Hop

    ★★

  • The Princess Diaries

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★½

  • Premonition

    ★★★★

  • Escape from New York

    ★★★★

  • Labyrinth

    ★★★★