• Lulli

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Night Teeth

  • No One Gets Out Alive

  • Muriel

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Death of David Cronenberg

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Don't Breathe 2

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wrong Turn

  • 220 Volts: Especial de Fim de Ano

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Nossa História (Ao Vivo)

  • Sandy & Junior: A História

  • #Alive

    ★★½

  • The Rental

    ★★

  • Republic

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Alone

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★