• The Queen's Gambit

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Venom

    ½

  • Widows

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★½

  • Doctor Who: Twice Upon a Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Psych: The Movie

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★½

  • It

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★★