Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Race

Race

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Race

Race

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry