RSS feed for synopsispuntoes
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Baywatch

Baywatch

2017
×
Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Edit this entry  
27
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
Edit this entry  
16
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Point Blank

Point Blank

1967
×
Edit this entry  
30
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
7 Años

7 Años

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Edit this entry  
05
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Chinese Puzzle

Chinese Puzzle

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
20
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Spectral

Spectral

2016
×
Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★½
Edit this entry  
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry