• Bad Trip

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Super Size Me 2: Holy Chicken!

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Sing

    ★½

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Paterson

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Little Sister

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Space Cop

    ★★½

  • The Good Dinosaur

    ★½

  • The Martian

    ½

  • Ant-Man

    ★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Carol

    ★★★½