• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Rangus and Dangus

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Camp Confidential: America's Secret Nazis

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • My Back Pages

  • Don't Breathe 2

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • America: The Motion Picture

  • Jungle Run

    ½

  • The Last Bus

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Who Is Bill Rebane?

    ★★★

  • The Retreat

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★