Sort by

Struan has logged 1,210 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Women's Prison Massacre

Women's Prison Massacre

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Darker Shades of Elise

Darker Shades of Elise

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Una

Una

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kakegurui: The Movie

Kakegurui: The Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★
Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toxic Man

Toxic Man

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
20
Father Ted: A Christmassy Ted

Father Ted: A Christmassy Ted

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
HALFMOON

HALFMOON

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Became Coffee

The Man Who Became Coffee

2015
×
★½
Edit this entry  
20
Casual

Casual

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Entitled

Entitled

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★★
Edit this entry  
18
The Psychedelic Priest

The Psychedelic Priest

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hooked Generation

The Hooked Generation

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Edit this entry  
16
Last Night

Last Night

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rise and Fall of an American Scumbag

The Rise and Fall of an American Scumbag

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry