Struan has logged 1,274 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★½
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Curse of the Golden Flower

Curse of the Golden Flower

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carousel

Carousel

1956
×
★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Damned Selfie

Damned Selfie

2014
×
Edit this entry  
15
Soul Contact

Soul Contact

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Do You See What I See?

Do You See What I See?

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clapboard Jungle

Clapboard Jungle

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
My Stepmother Is an Alien

My Stepmother Is an Alien

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Waits

A Ghost Waits

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Whirlpool

Whirlpool

1970
×
★★½
Edit this entry  
13
The New Land

The New Land

1972
×
★★★★
Edit this entry  
12
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Return of the 18 Bronzemen

Return of the 18 Bronzemen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
18 Bronzemen

18 Bronzemen

1976
×
★★★
Edit this entry  
10
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hobby Metal

Hobby Metal

2006
×
Edit this entry  
10
Puppet Pal V

Puppet Pal V

2008
×
★½
Edit this entry  
10
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shaolin Kids

The Shaolin Kids

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
Devi

Devi

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry