Sort by

Struan has logged 213 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Midori

Midori

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Strike

First Strike

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom Jones

Tom Jones

1963
×
Read the review Edit this entry  
30
Truck Stop Women

Truck Stop Women

1974
×
★★½
Edit this entry  
30
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man vs. The Human Fly

The Invisible Man vs. The Human Fly

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mega Shark vs. Kolossus

Mega Shark vs. Kolossus

2015
×
½
Edit this entry  
29
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
½
Edit this entry  
29
Mega Shark vs. Crocosaurus

Mega Shark vs. Crocosaurus

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everyone Must Die!

Everyone Must Die!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Magical Girl Site

Magical Girl Site

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Assassins

Assassins

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invisible Man Appears

The Invisible Man Appears

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Your Honor

Your Honor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★
Edit this entry  
26
Warning From Space

Warning From Space

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Graveyard of Honor

Graveyard of Honor

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Piranha II: The Spawning

Piranha II: The Spawning

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
25
Return of the Living Dead: Rave to the Grave

Return of the Living Dead: Rave to the Grave

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Living Dead: Necropolis

Return of the Living Dead: Necropolis

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Living Dead III

Return of the Living Dead III

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Wandering Ginza Butterfly: She-Cat Gambler

Wandering Ginza Butterfly: She-Cat Gambler

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wandering Ginza Butterfly

Wandering Ginza Butterfly

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amusement

Amusement

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Ken Park

Ken Park

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla vs. Megaguirus

Godzilla vs. Megaguirus

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry