Struan has logged 89 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Alpha Incident

The Alpha Incident

1978
×
★½
Edit this entry  
28
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion From Inner Earth

Invasion From Inner Earth

1974
×
Edit this entry  
26
Kidnap - Extortion: Robbery By Telephone

Kidnap - Extortion: Robbery By Telephone

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
One-Armed Boxer

One-Armed Boxer

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
One Cut of the Dead – Mission: Remote

One Cut of the Dead – Mission: Remote

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

One Cut of the Dead Spin-Off: In Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dorothy, the Kansas City Pot Head

Dorothy, the Kansas City Pot Head

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Master Satan: 3 Tales of Drug Fueled Violence

My Master Satan: 3 Tales of Drug Fueled Violence

2015
×
Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster a Go-Go

Monster a Go-Go

1965
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Dance Craze

Dance Craze

1962
×
★½
Edit this entry  
19
Who Is Bill Rebane?

Who Is Bill Rebane?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat-Women of the Moon

Cat-Women of the Moon

1953
×
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
IBhokhwe

IBhokhwe

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

The 50 Best Horror Movies You've Never Seen

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Framed

Framed

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Hot and Tasty

Hot and Tasty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
He Took His Skin Off for Me

He Took His Skin Off for Me

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Intruders

Intruders

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's Alive!

It's Alive!

1969
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Of Cooks and Kung Fu

Of Cooks and Kung Fu

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Revenger

Revenger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry