Sort by

Syraxelrod has logged 535 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way

2014
×
Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
Edit this entry  
02
Bruised

Bruised

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry