Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brain Dead

Brain Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Barn

The Barn

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hanger

Hanger

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Woe

Woe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ticks

Ticks

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones

Bones

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fetus

Fetus

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Psycho

Tokyo Psycho

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crabs!

Crabs!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Manson Family

The Manson Family

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dangerous Seductress

Dangerous Seductress

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eyeball

Eyeball

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Life

Night Life

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Special

The Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wax Mask

The Wax Mask

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Creature

Creature

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rental

The Rental

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Def by Temptation

Def by Temptation

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Video Violence 2

Video Violence 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scanner Cop II

Scanner Cop II

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Project Nightmare

Project Nightmare

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Zombie King

The Zombie King

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Scanner Cop

Scanner Cop

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturna - The Great Old Man's Night

Nocturna - The Great Old Man's Night

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wicked World

Wicked World

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escapee

Escapee

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Evil of Frankenstein

The Evil of Frankenstein

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lurkers

Lurkers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry