Sort by

My God's kitten has logged 511 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue

Rogue

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead of Winter

Dead of Winter

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Body

Body

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Party Line

Party Line

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silence

Silence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I'm Dreaming of a White Doomsday

I'm Dreaming of a White Doomsday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Livescream

Livescream

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Castle Freak

Castle Freak

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bloodline

Bloodline

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mortal

Mortal

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Legend of Tomiris

The Legend of Tomiris

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death and the Maiden

Death and the Maiden

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Purgatory Road

Purgatory Road

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Night of the Demons III

Night of the Demons III

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gutland

Gutland

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
1BR

1BR

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil

The Evil

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lingering

Lingering

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Euthanizer

Euthanizer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Rainbow

Black Rainbow

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Always Shine

Always Shine

2016
×
Read the review Edit this entry