Sort by

My God's kitten has logged 515 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bloody New Year

Bloody New Year

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Revenge of Frankenstein

The Revenge of Frankenstein

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heartbeat

Heartbeat

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Attic Expeditions

The Attic Expeditions

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rage of Honor

Rage of Honor

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragons Forever

Dragons Forever

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rampo Kitan: Game of Laplace

Rampo Kitan: Game of Laplace

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Plague of the Zombies

The Plague of the Zombies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teddy

Teddy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hercules in the Haunted World

Hercules in the Haunted World

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Offerings

Offerings

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Enigma

Enigma

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Castle of Owls

Castle of Owls

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bloodfight

Bloodfight

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Abnormal Family

Abnormal Family

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Pyjama Girl Case

The Pyjama Girl Case

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clockwise

Clockwise

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Demoniacs

The Demoniacs

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I, the Jury

I, the Jury

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry