Sort by

My God's kitten has logged 42 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
The Cool Lakes of Death

The Cool Lakes of Death

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Patema Inverted

Patema Inverted

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Held

Held

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Samurai

Black Samurai

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Blue Sea 3

Deep Blue Sea 3

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memories Within Miss Aggie

Memories Within Miss Aggie

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Snapdragon

Snapdragon

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
She's Allergic to Cats

She's Allergic to Cats

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Raw Courage

Raw Courage

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donny's Bar Mitzvah

Donny's Bar Mitzvah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mass Hysteria

Mass Hysteria

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Laughing Policeman

The Laughing Policeman

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bay of Angels

Bay of Angels

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Truck Stop Women

Truck Stop Women

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eight Hours Don't Make a Day

Eight Hours Don't Make a Day

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Runaway Train

Runaway Train

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zipperface

Zipperface

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry