Sort by

My God's kitten has logged 56 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nightwing

Nightwing

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dickshark

Dickshark

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Morbius

Morbius

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Despair

Despair

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Thousand and One Nights

A Thousand and One Nights

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
More

More

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memory

Memory

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Subspecies

Subspecies

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slash/Back

Slash/Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Island of the Bloody Plantation

The Island of the Bloody Plantation

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ozone! Attack of the Redneck Mutants

Ozone! Attack of the Redneck Mutants

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Erik the Conqueror

Erik the Conqueror

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marquis de Sade: Justine

Marquis de Sade: Justine

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Female Prisoner: Caged!

Female Prisoner: Caged!

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mandrake

Mandrake

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Viewing

The Viewing

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Life Stinks

Life Stinks

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Robinson's Garden

Robinson's Garden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry