• 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Platform

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Shaft

  • Les Misérables

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Aquaman

  • Christopher Robin

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Godless

    ★★★★★

  • Justice League

    ½

  • Death Note

    ½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Baby Driver

  • Deadpool: No Good Deed

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★½

  • İkimizin Yerine

    ½

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Moonlight

    ★★★

  • La La Land

    ★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • A Hologram for the King

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 11.22.63

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Dirty Grandpa

  • Ride Along 2

  • And Then There Were None

  • The Revenant

  • Daddy's Home

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Spotlight

  • Room

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Taken 3

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • Let's Be Cops

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Son of Batman

    ★★★

  • Non-Stop

  • Ride Along

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★

  • Man of Steel

    ½

  • Fast & Furious 6

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

  • Django Unchained

    ★★★

  • Taken 2

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • The Dictator

  • The Avengers

    ★½

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • Thor

  • Fast Five

  • Due Date

  • The Town

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man 2

  • The Blind Side

  • Fast & Furious