Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
Edit this entry  
24
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
½
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
84 Charing Cross Road

84 Charing Cross Road

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★
Edit this entry  
10
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
The Platform

The Platform

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
İkimizin Yerine

İkimizin Yerine

2016
×
½
Edit this entry  
03
The Platform

The Platform

2019
×
½
Read prior review Edit this entry