Sort by

(Systemsdead) has logged 190 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is 40

This Is 40

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Possession

The Possession

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Butchers

The Green Butchers

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★½
Edit this entry  
25
John Carter

John Carter

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Savages

Savages

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Arirang

Arirang

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
2046

2046

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flight

Flight

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Romanzo Criminale

Romanzo Criminale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man with the Iron Fists

The Man with the Iron Fists

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
The Thieves

The Thieves

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
The Collection

The Collection

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
Read the review Edit this entry  
15
Le Trou

Le Trou

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tabu

Tabu

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beat That My Heart Skipped

The Beat That My Heart Skipped

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night Fishing

Night Fishing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Alps

Alps

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kon-Tiki

Kon-Tiki

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vulgaria

Vulgaria

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mumford & Sons: The Road to Red Rocks

Mumford & Sons: The Road to Red Rocks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Versailles

The Queen of Versailles

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Darkness

Darkness

2002
×
★★
Edit this entry  
05
The Monk

The Monk

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prefab People

The Prefab People

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cría cuervos…

Cría cuervos…

1976
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Afterschool

Afterschool

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Science of Sleep

The Science of Sleep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pietà

Pietà

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Aura

The Aura

2005
×
★★★
Edit this entry