Billy (Systemsdead) has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peterloo

Peterloo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Under the Flag of the Rising Sun

Under the Flag of the Rising Sun

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gentleman Caller

The Gentleman Caller

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shelter

Shelter

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Toni

Toni

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry