Sort by

(Systemsdead) has logged 35 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Diane

Diane

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rabid

Rabid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rodan

Rodan

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Earth vs. the Flying Saucers

Earth vs. the Flying Saucers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christine

Christine

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
976-EVIL

976-EVIL

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry