• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Taming of the Shrewd

  • The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Krime Story. Love Story

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Love, Sex and Pandemic

  • Moonfall

    ★½

  • Gierek

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

  • Koniec świata czyli Kogel Mogel 4

    ½

  • How I Fell in Love with a Gangster

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Magnates and Wizards

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Autumn Girl

  • Ciao Alberto

  • Pitbull: Exodus

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Furioza

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • The Wedding Day

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Other People

    ★★★★★

  • Back to Those Days

    ★★★★½

  • The Good Boss

    ★★★★½

  • The Getaway King

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The In-Laws

    ★★★★

  • Small World

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★½