Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
½
Edit this entry  
26
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★½
Edit this entry  
03
The Bubble

The Bubble

2022
×
★½
Edit this entry  
03
You People

You People

2023
×
½
Edit this entry  
02
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Edit this entry  
30
Lesson Plan

Lesson Plan

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Galimatias, czyli kogel-mogel II

Galimatias, czyli kogel-mogel II

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Hellhole

Hellhole

2022
×
★½
Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
½
Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry