• Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Sheryl

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • TINA

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • What Lies Below

    ★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

  • Joe Bell

    ★★★

  • I Care a Lot

    ½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

  • An American Pickle

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • AKA Jane Roe

  • Adam

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Bad Therapy

  • The Secret: Dare to Dream

  • Mrs. America

  • Lazy Susan

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • The Rhythm Section

    ★★

  • The Glorias

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Jasper Mall

    ★★★½

  • Four Good Days

    ★★★½

  • City of Trees

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★★

  • The Jesus Rolls

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Harriet

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

  • Blackbird

    ★★★½

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½