• Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Burnt Orange Heresy

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Lucky Grandma

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★

  • Missing Link

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Widows

    ★½

  • The Wedding Guest

    ★★★

  • Aniara

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★½

  • Capernaum

    ★★★★

  • Mirai

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Life of the Party

    ½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Everybody Knows

    ★½

  • Bao

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Noël Coward's Present Laughter

  • Crooked House

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½