Tara Wilson has logged 14 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
That Touch of Mink

That Touch of Mink

1962
×
★★
Edit this entry  
17
Operation Petticoat

Operation Petticoat

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★½
Edit this entry  
15
Holiday

Holiday

1938
×
★★★½
Edit this entry  
14
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
At Long Last Love

At Long Last Love

1975
×
★★
Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Descendants

Descendants

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Edit this entry  
01
Time Bandits

Time Bandits

1981
×
★★★
Edit this entry