RSS feed for t9xv

t9xv has watched 40 films released in the 2000s.

  • Law Abiding Citizen

    ★★★★

  • Orphan

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Moon

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★½

  • Wanted

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • The Mist

    ★★★★★

  • Bee Movie

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Mr. Bean's Holiday

  • Zodiac

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★★★

  • Saw III

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Cars

    ★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Saw II

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Madagascar

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

  • The Lion King 1½

  • Saw

  • Mystic River

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Stuart Little 2

  • Lilo & Stitch

  • Ice Age

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • Cast Away

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★