Sort by

T_as_in_Troy has logged 35 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry