• Dune

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Des

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Noelle

    ★★★

  • Be Pure. Be Vigilant. Behave.

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ed Gamble: Blood Sugar

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • I Want My MTV

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Missing Link

    ★★★