Abe has logged 31 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Witness

Witness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Stretch

Stretch

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Odd Couple II

The Odd Couple II

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
Read the review Edit this entry  
06
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City of God

City of God

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Employee of the Month

Employee of the Month

2006
×
★★
Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sharknado

Sharknado

2013
×
½
Edit this entry  
29
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★½
Edit this entry