• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Injustice

    ½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Bombshell in Concert

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • StarKid Homecoming

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • There's Something in the Water

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • Descendants 3

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Tales of the City

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Social Ones

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • The Farewell

    ★★